Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Headers and client library minor version mismatch. Headers:100512 Library:30308 in /www/doc/www.obeckozli.cz/www/config.php on line 8
Kožlí - oficiální stránky obce
O Obci

Obecní úřad

Turistika, ubytování ...

Přírodní zajímavosti  


Obec Kožlí se náchází v nádherné, mírně zvlněné krajině blízko kaňonu řeky Vltavy, v němž se dnes nachází přehradní nádrž Orlík. Krajina v okolí obce je převážně zalesněná, zároveň zde však najdeme malá políčka, louky nebo remízky.


Pro krajinu okolo Kožlí jsou typické starodávné aleje, především dubové. V minulosti byly vysázeny jak podél větších cest (dnes okresních slinic), tak podél menších polních nebo lesních cest.

Orlický park u Kožlí
Přímo za obcí začíná rozlehlý Orlický zámecký park, který sahá až k sousední obci Orlík nad Vltavou a jehož dominantou je zámek Orlík. Několik set metrů od obce Kožlí najdeme v parku pseudogotickou Schwarzenberzkou hrobku. Za hrobkou je skalní vyhlídka s dalekým rozhledem na přehradní nádrž i na zámek Orlík.

Krajina v okolí obce nabízí téměř nevyčerpatelné množství procházek nebo tras pro cykloturistiku. Najdeme zde mimo jiné i malebné rybníky, typické pro jihočeskou krajinu.
Horní koželský rybník
Rybník Vávrovky
Rybník v Bochcích
 
Aktuálně z obceNepřehlédněte:
Z rozpočtu Jihočeského kraje
byla financována dotace
na úroky z úvěru na výstavbu
ČOV a kanalizace v obci.


Design: RNDr. Filip Pešek, PhD.